3 października zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie przygotowujące przed przyjęciem posługi Nadzwyczajnego Szafarza Komunii św. Kurs rozpocznie sie o g. 10.00 w centrum Pastoralno - administracyjnym Kurii Diecezjalnej. Następnie - próba w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy kandydatów na nowych Szafarzy

Spotkanie wspolnoty Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii sw. 14 październik 2018 r. PDF Drukuj Email
niedziela, 07 października 2018 19:23

Jak co roku w Niedziele Papieską - 14 października 2018 r., będziemy przeżywać spotkanie NSK św. Spotkanie rozpocznie sie konferencją i wspólna modlitwa w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w naszej katedrze o g. 13.30; nastepnie przejazd do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (osiedle Konieczki) o g. 15.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem pasterza diecezji J.E. ks. bp Jerzego; ustanowienie nowych Szafarzy. To spotkanie jest decydujacym momentem przedłużenia na kolejny rok misji pełnienia posługi. Obecność obowiązkowa.

Oczekujemy na nasze spotkanie we wspólnocie wraz z naszymi rodzinami. Zaproszenie kieruje ks. bp Jerzy. Będźmy w tym dniu razem, pogłębiając naszą więż z Chrystusem Panem i między sobą.

Z pozdrowieniami ks. Marek Janowski, wszelkie informację - email fateor @wp.pl

Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. - 2018 PDF Drukuj Email
piątek, 06 kwietnia 2018 05:49

Niedziela Miłosierdzia Bożego jest szczególną niedziela w życiu Nadzwyczajnego szafarza Komunii św. Ta Niedziela staje sie rocznicą ustanowienia naszej posługi. Dlatego dziekujemy wspólnie Panu Bogu za nasze posłannictwo i służbe w kościele wobec drugiego człowieka.

Zapraszamy wszystkich Szafarzy do pielgrzymowania w Niedzielę Miłosierdzia 8 kwietnia 2018 r. do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Osiedlu Konieczki w Ełku. Spotkanie rozpocznie się w sanktuarium o g. 15.00 nastepnie agappa. Spotkajmy sie razem.

SPOTKANIA OPŁATKOWE 2018 r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 stycznia 2018 22:42

Początek Nowego Roku niech będzie przepełniony radością, że Chrystus Pan daje nam siebie i pragnie umacniać swoim Duchem Św. w posłudze nadzwyczajnego szafarza komunii sw.

W imieniu J.E. ks. bp ordynariusza zapraszamy na spotkania opłatkowe. W tym roku pierwszy raz spotkania odbywać sie będą w poszczególnych regionach naszej diecezji, dla lepszego dojazdu na spotkanie.

Liczymy na obecnośc szafarzy w raz z żonami, by jedoczyć sie we wspólnocie modlitwy i serdecznego slowa.

Oczekujemy Was - plan spotkań oplatkowych w poszczególnych miastach:

- 13 stycznia sobota - spotkanie Szafarzy Regionu Ełckiego i Oleckiego o g. 16.30 w Kurii Biskupiej - nastepnie msza św. o g. 18.00;

- 15 stycznia - poniedziałek spotkanie Szafarzy Regionu Giżyckiego - parafia św. Kazimierza o g. 16.00

- 16 stycznia - wtorek - spotkanie Szafarzy Regiony Piskiego - parafia MB Ostrobramskiej w Piszu o g. 16.00

- 17 stycznia - Środa - spotkanie Szafarzy Regionu Suwalskiego i Augustowskiego - Wyższa Szkola Suwalsko- Mazurska ul. Skłodowskiej 5 Suwałki g. 15.30

Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. - 2017 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 października 2017 18:59

W Roku Jubileuszowym 100-lecia objawień Pani Fatimskiej, chcemy dziękować Bogu za posługę szafarzy naszej diecezjii. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę wraz ze swoimi rodzinami do sanktuarium M.B. Fatimskiej w katedrze ełckiej. 8 października spotykamy sie o g. 13.30 w katedrze, następnie o g. 15.00 msza św. pod przewodnictwem J.E. bp Jerzego w sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Jak co roku, jest to bardzo ważny moment - przedłużenie misji Nadzwyczajnego Szafarza Komunii św. Obecnośc obowiązkowa.

Po zakończonych uroczystościach wspólna agapa. Serdecznie zapraszamy wszystkich szafarzy. Proszę o przekazanie tej informacji innym znajomym szafarzom. ks. Marek Janowski - duszpasterz diecezjalny

Wyjazd do krakowa na ŚDM 2016 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez SDM 2016
poniedziałek, 25 lipca 2016 08:39

WYJAZD do KRAKOWA na ŚDM 2016 r.

Dnia 30 lipca 2016 r. wyjazd do Krakowa Nadzywczajnych Szafarzy Komunii św., którzy zgłosili sie do posługi w czasie mszy św. z papieżem Franciszkiem o g. 7.00 z Pl. Katedralnego z Ełku. Ze soba trzeba miec legitymację szafarza oraz dowod tozsamości. Zabieramy biale alby, prowiant, cos do spania (śpiwór, karimata...). Nie zabieramy ze soba naczyń liturgicznych do rozdawania komunii św. (otrzymamy je na miejscu). Pozdrawiam i niech Pan ma nas w swojej opiece.

Wyjazd na mszę św. z papieżem Franciszkiem do Krakowa na ŚDM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Spotkanie z Papieżem Franciszkiem - ŚDM - Kraków 2016 r.
poniedziałek, 04 kwietnia 2016 19:05

Pielgrzymka - na Światowe Dni Mlodzieży - Kraków 2016 r.

Serdecznie zapraszamy i oczekujemy na zgłoszenia na Mszę św. z Papieżem Franciszkiem w Krakowie. Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. będą potrzebni do posługi przy udzielaniu Komunii św. wiernym. Do 20 kwietnia zgłoszenia - telefonicznie u ks. Marka Janowskiego. Należy podać adres, Pesel. Opłata za przejazd autokarem do Krakowa.

Jest to wielkie wydarzenie, przeżycie i doświadczenie spotkania sie z Ojcem Świetym. Proszę o przekazanie tej informacji znajomym szafarzom.

Z Panem Bogiem ks. Marek

Pielgrzymka nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w Roku Milosierdzia 03 kwietnia 2016 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Pilegrzymka 3 kwietnia 2016 r.
sobota, 02 kwietnia 2016 10:16

3 kwietnia 2016 r. - Spotkamy sie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Msza św. o g. 15.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Osiedlu Konieczki w Ełku; nastepnie koncert Chwały Bożej - " Siewcy Lednicy". Zostaną równiez podane blizsze informacje dotyczace wyjazdu do Krakowa na mszę św. z papieżem Franciszkiem. Kościół potrzebuje Waszej posługi jako Nadzwyczajnych Szafarzy w udzielaniu komunii św. młodym. Odkrywajmy w swoim życiu Miłosierdzie Pana

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>