Świętość - którą mogliśmy doświadczyć na sobie spotykając się z bł Janem Pawłem II.

Bogu Najwyższemu, Panu czasu i historii niech będą dzięki za to wydarzenie jakim jest dzień beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. We wspólnocie wiary, zjednoczeni w modlitwie dziękczynnej spotkamy sie razem w Ełku 13 maja 2011 r. na mszy św. dziękczynnej za osobe Jana Pawła II i Jego wyniesienie na ołtarze.

Zaproszeni jesteśmy wszyscy wraz z rodzinami na mszę św. o godz. 18.00 na Placu Jana Pawła II, gdzie On celebrowal mszę św. i spotykając się z nami w 1999 roku kierował słowa nadziei i zobowiązania.

Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. przybywaja do Katedry Ełckiej 13 maja w piatek na godz. 17.30. Z Katedry wyruszy procesja z figura Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.40 na plac celebry - pod pomnik Jana Pawła II. Wszyscy Szafarze uczestniczą we mszy św. w albach.

Jest to również dziękczynienie za XX - lat koronacji Matki Bożej Fatimskiej z ełckiej katedry, która jest jedynym sanktuarium maryjnym, w którym znajduje się figura ukoronowana osobiście przez Ojca Świetego Jana Pawła II

Zapraszamy i liczymy na czynny udział we wspólnym dziękczynieniu

Pielgrzymka NSKśw. do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku PDF Drukuj Email
niedziela, 30 września 2012 20:40

Każdego roku Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. przeżywają doroczną pielgrzymkę do Katedry Ełckiej - Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku. W ROKU WIARY w niedzielę 14 października 2012 r. Szafarze wraz z rodzinami i swoimi duszpasterzami z z poszczególnych parafii diecezji poprzez wspólną modlitwę podziękują za miniony rok posługi i prosić będą o Boże błogosławieństw na kolejny rok.

Rozpoczęcie pielgrzymki o g. 13.30 w katedrze św. Wojciecha w Ełku, następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i uroczysta msza św. w sanktuarium na Osiedlu Konieczki parafia Chrystusa Sługi.

Nadzwyczajni szafarze przywożą ze sobą legitymacje do przedłużenia posługi na kolejny rok i prośbę proboszcza. Obecność obowiązkowa.

Serdecznie zapraszam ks. kan. dr Marek Janowski