Każdego roku Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. przeżywają doroczną pielgrzymkę do Katedry Ełckiej - Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku. W ROKU WIARY w niedzielę 14 października 2012 r. Szafarze wraz z rodzinami i swoimi duszpasterzami z z poszczególnych parafii diecezji poprzez wspólną modlitwę podziękują za miniony rok posługi i prosić będą o Boże błogosławieństw na kolejny rok.

Rozpoczęcie pielgrzymki o g. 13.30 w katedrze św. Wojciecha w Ełku, następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i uroczysta msza św. w sanktuarium na Osiedlu Konieczki parafia Chrystusa Sługi.

Nadzwyczajni szafarze przywożą ze sobą legitymacje do przedłużenia posługi na kolejny rok i prośbę proboszcza. Obecność obowiązkowa.

Serdecznie zapraszam ks. kan. dr Marek Janowski

Uroczyste ustanowienie nowych NSKśw. w diecezji ełckiej PDF Drukuj Email
niedziela, 30 września 2012 20:52

20 października 2012 r. - rozpoczęcie ROKU WIARY na płaszczyźnie diecezjialnej

Po kilkumiesięcznym Kursie Formacyjnym, 20.10.2012 r. zostaną ustanowieni nowi Szafarze Komunii św. Podczas uroczystej mszy św. w katedrze ełckiej na rozpoczęcie ROKU WIARY w diecezji, J.E. ks. bp Jerzy Mazur wprowadzi w posługę nowych Szafarzy. Otoczmy szczerą modlitwą ich i ich rodziny a także wspólnoty parafialne z których pochodzą a przede wszystkim osoby chore do których będą zanosić Ciało Pańskie - komunię św.

Msza św. o g. 11.00 w katedrze św. Wojciecha w Ełku.

W imieniu ks. bp Ordynariusza serdecznie zapraszamy.