W sanktuarium Maryjnym w Studzienicznej dnia 06 lipca 2013 r. o g. 11.00 w Święto Patronalne Apostolstwa Chorych podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i Niepełnosprawnych, w szeregi wspólnoty Nadzwyczajnych Szafarzy zostanie wprowadzonych 21 "nowych" Szafarzy. Jego Ekscelencja ks. bp Jerzy udzieli misji dl "nowych " Szafarzy, którzy zostaną ustanowieni dla kolejnych parafii, jako bezpośrednich współpracowników duszpasterstwa chorych. Bedą mogli zanosić Komunie św. chorym, a także służyc pomocą w rozdzielaniu Komunii św. w czasie dużych uroczystości, kiedy w czasie mszy św. jest większa liczba wiernych.

Otoczmy modlitwą wszystkich dotychczasowych Szafarzy i prośmy Boga o blogosławieństwo dla tych, do których zostana posłani

Uroczyste ustanowienie nowych NSKśw. w diecezji ełckiej PDF Drukuj Email
niedziela, 30 września 2012 20:52

20 października 2012 r. - rozpoczęcie ROKU WIARY na płaszczyźnie diecezjialnej

Po kilkumiesięcznym Kursie Formacyjnym, 20.10.2012 r. zostaną ustanowieni nowi Szafarze Komunii św. Podczas uroczystej mszy św. w katedrze ełckiej na rozpoczęcie ROKU WIARY w diecezji, J.E. ks. bp Jerzy Mazur wprowadzi w posługę nowych Szafarzy. Otoczmy szczerą modlitwą ich i ich rodziny a także wspólnoty parafialne z których pochodzą a przede wszystkim osoby chore do których będą zanosić Ciało Pańskie - komunię św.

Msza św. o g. 11.00 w katedrze św. Wojciecha w Ełku.

W imieniu ks. bp Ordynariusza serdecznie zapraszamy.