W dniu 9.10.2011 r. miała miejsce kolejna pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Spotkanie rozpoczęło się w Katedrze Ełckiej, gdzie zebranych szafarzy w imieniu Ks. Marka Janowskiego przywitał Ks. Marcin Oleksy. Po krótkiej konferencji wygłoszonej przez Ks. Marcina na temat Eucharystii, wszyscy szafarze udali się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku, gdzie pod przewodnictwem Ks. Bpa Jerzego Mazura została odprawiona Msza św., na której zostało ustanowionych 18 nowych szafarzy. Po Mszy św. miał miejsce koncert stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia, a po nim wszyscy szafarze ucałowali relikwie bł. Jana Pawła II. Na zakończenie miało miejsce spotkanie z Ks. Markiem opiekunem szafarzy Diecezji Ełckiej. Wszystko to miało miejsce w kolejnym XI Dniu Papieskim, który w tym roku był obchodzony pod hasłem "Jan Paweł II - Człowiek Modlitwy".

SPOTKANIE FORMACYJNE - KURS dla N. szafarzy Komunii św. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Spotkanie formacyjne 3 października 2015 r.
sobota, 26 września 2015 22:36

3 października zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie przygotowujące przed przyjęciem posługi Nadzwyczajnego Szafarza Komunii św. Kurs rozpocznie sie o g. 10.00 w centrum Pastoralno - administracyjnym Kurii Diecezjalnej. Następnie - próba w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy kandydatów na nowych Szafarzy