10 października 2010 r. miała miejsce kolejna już pielgrzymka nadzyczajnych szafarzy Komunii świętej. Podczas uroczystej Mszy świętej w diecezjalnym sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku, J.E. Ks. Bp Jerzy Mazur ustanowił 32. nowych szafarzy. W swojej homili Biskup przypomniał, iż "pragnieniem Jana Pawła II było rozpowszechnienie posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w parafiach."

Diecezjalna Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Pilegrzymka październik 2015 r.
sobota, 26 września 2015 22:45

ZAPROSZENIE

W niedzielę 11 października w NIEDZIELĘ PAPIESKĄ - zapraszamy na doroczna pielgrzymke Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. wraz z rodzinami. Spotkanie rozpocznie się o g. 13.30 w katedrze ełckiej - Sanktuarium M.B. Fatimskiej, nastepnie msza św. o g. 15.00 - w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. To spotkanie jest jednoznaczne z przedłużeniem misji pełnienia funkcji szafarza w parafii. Obecność obowiązkowa.

W tym dniu J.E. ks. bp Ordynariusz ustanowi nowych szafarzy dla poszczególnych parafii w naszej diecezji.

Po mszy św. spotkanie w domu parafialnym w sanktuarium

Niech nasze wspolne pielgrzymowanie do tych miejsc i wspólna modlitwa i ofiara mszy św. beda umocnieniem wiary i nowym zapałem w pełnieniu służebnej posługi względem braci. Oczekujemy na Ciebie i pozdrawiamy. Z Panem Bogiem ks. Marek Janowski