Świętość - którą mogliśmy doświadczyć na sobie spotykając się z bł Janem Pawłem II.

Bogu Najwyższemu, Panu czasu i historii niech będą dzięki za to wydarzenie jakim jest dzień beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. We wspólnocie wiary, zjednoczeni w modlitwie dziękczynnej spotkamy sie razem w Ełku 13 maja 2011 r. na mszy św. dziękczynnej za osobe Jana Pawła II i Jego wyniesienie na ołtarze.

Zaproszeni jesteśmy wszyscy wraz z rodzinami na mszę św. o godz. 18.00 na Placu Jana Pawła II, gdzie On celebrowal mszę św. i spotykając się z nami w 1999 roku kierował słowa nadziei i zobowiązania.

Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. przybywaja do Katedry Ełckiej 13 maja w piatek na godz. 17.30. Z Katedry wyruszy procesja z figura Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.40 na plac celebry - pod pomnik Jana Pawła II. Wszyscy Szafarze uczestniczą we mszy św. w albach.

Jest to również dziękczynienie za XX - lat koronacji Matki Bożej Fatimskiej z ełckiej katedry, która jest jedynym sanktuarium maryjnym, w którym znajduje się figura ukoronowana osobiście przez Ojca Świetego Jana Pawła II

Zapraszamy i liczymy na czynny udział we wspólnym dziękczynieniu

Spotkanie opłatkowe - w ROKU Miłosierdzia - 9 stycznia 2016 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zaproszenie na opłatek w Roku Miłosierdzia - 9 stycznia 2016 r.
wtorek, 29 grudnia 2015 21:51

W szczególnym ŚWIĘTYM ROKU MIŁOSIERDZIA - zapraszamy na spotkanie opłatkowe.

9 stycznia 2016 r. - o g. 15.00 rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia i przejście przez BRAMĘ MIŁOSIERDZIA w katedrze ełckiej, nastepnie msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. bp Jerzego i spotkanie w Domu Biskupim na wspólnym kolędowaniu.

Termin spotkania uległ zmianie ze względu na zaangażowanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii sw. w organizowanych 6 stycznia Orszakach Trzech Króli. Oczekujemy na Was wraz z żonami i rodzinami na wspólnym kolędowaniu opłatkowym. Niech nasz udział będzie otwarciem się na Miłość Miłosierną w przychodzącym do nas Crystusie Panu.

Prosimy o powiadomienie znajomych szafarzy ks. duszpasterz ks. Marek Janowski