W sanktuarium Maryjnym w Studzienicznej dnia 06 lipca 2013 r. o g. 11.00 w Święto Patronalne Apostolstwa Chorych podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i Niepełnosprawnych, w szeregi wspólnoty Nadzwyczajnych Szafarzy zostanie wprowadzonych 21 "nowych" Szafarzy. Jego Ekscelencja ks. bp Jerzy udzieli misji dl "nowych " Szafarzy, którzy zostaną ustanowieni dla kolejnych parafii, jako bezpośrednich współpracowników duszpasterstwa chorych. Bedą mogli zanosić Komunie św. chorym, a także służyc pomocą w rozdzielaniu Komunii św. w czasie dużych uroczystości, kiedy w czasie mszy św. jest większa liczba wiernych.

Otoczmy modlitwą wszystkich dotychczasowych Szafarzy i prośmy Boga o blogosławieństwo dla tych, do których zostana posłani

Wyjazd do krakowa na ŚDM 2016 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez SDM 2016
poniedziałek, 25 lipca 2016 08:39

WYJAZD do KRAKOWA na ŚDM 2016 r.

Dnia 30 lipca 2016 r. wyjazd do Krakowa Nadzywczajnych Szafarzy Komunii św., którzy zgłosili sie do posługi w czasie mszy św. z papieżem Franciszkiem o g. 7.00 z Pl. Katedralnego z Ełku. Ze soba trzeba miec legitymację szafarza oraz dowod tozsamości. Zabieramy biale alby, prowiant, cos do spania (śpiwór, karimata...). Nie zabieramy ze soba naczyń liturgicznych do rozdawania komunii św. (otrzymamy je na miejscu). Pozdrawiam i niech Pan ma nas w swojej opiece.