Świętość - którą mogliśmy doświadczyć na sobie spotykając się z bł Janem Pawłem II.

Bogu Najwyższemu, Panu czasu i historii niech będą dzięki za to wydarzenie jakim jest dzień beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. We wspólnocie wiary, zjednoczeni w modlitwie dziękczynnej spotkamy sie razem w Ełku 13 maja 2011 r. na mszy św. dziękczynnej za osobe Jana Pawła II i Jego wyniesienie na ołtarze.

Zaproszeni jesteśmy wszyscy wraz z rodzinami na mszę św. o godz. 18.00 na Placu Jana Pawła II, gdzie On celebrowal mszę św. i spotykając się z nami w 1999 roku kierował słowa nadziei i zobowiązania.

Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. przybywaja do Katedry Ełckiej 13 maja w piatek na godz. 17.30. Z Katedry wyruszy procesja z figura Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.40 na plac celebry - pod pomnik Jana Pawła II. Wszyscy Szafarze uczestniczą we mszy św. w albach.

Jest to również dziękczynienie za XX - lat koronacji Matki Bożej Fatimskiej z ełckiej katedry, która jest jedynym sanktuarium maryjnym, w którym znajduje się figura ukoronowana osobiście przez Ojca Świetego Jana Pawła II

Zapraszamy i liczymy na czynny udział we wspólnym dziękczynieniu

Wyjazd do krakowa na ŚDM 2016 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez SDM 2016
poniedziałek, 25 lipca 2016 08:39

WYJAZD do KRAKOWA na ŚDM 2016 r.

Dnia 30 lipca 2016 r. wyjazd do Krakowa Nadzywczajnych Szafarzy Komunii św., którzy zgłosili sie do posługi w czasie mszy św. z papieżem Franciszkiem o g. 7.00 z Pl. Katedralnego z Ełku. Ze soba trzeba miec legitymację szafarza oraz dowod tozsamości. Zabieramy biale alby, prowiant, cos do spania (śpiwór, karimata...). Nie zabieramy ze soba naczyń liturgicznych do rozdawania komunii św. (otrzymamy je na miejscu). Pozdrawiam i niech Pan ma nas w swojej opiece.