10 października 2010 r. miała miejsce kolejna już pielgrzymka nadzyczajnych szafarzy Komunii świętej. Podczas uroczystej Mszy świętej w diecezjalnym sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku, J.E. Ks. Bp Jerzy Mazur ustanowił 32. nowych szafarzy. W swojej homili Biskup przypomniał, iż "pragnieniem Jana Pawła II było rozpowszechnienie posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w parafiach."

Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii sw. 2016 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Pielgrzymka 2016 r.
czwartek, 29 września 2016 10:02

Każdego roku razem na pielgrzymce ndzwyczajnych szafarzy komunii sw. 2016 r.

W szczególnym Jubileuszowym Roku Milosierdzia pragniemy byc razem na modlitwie pielgrzymując do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku ( Osiedle Konieczki).

Zapraszamy wszystkich szafarzy wraz z rodzinami na nasze spotkanie. Rozpoczęcie 9 pażdziernika 2016 r. o g. 13.30 w katedrze ełckiej (konferencja), nastepnie msza św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia o g. 15.00. Jest to ważne spotkanie przedłużające misje pełnienia posługi nadzwyczajnego Szafarza w naszej diecezji. Obecność obowiązkowa.

W imieniu J.E. ks. bp Jerzego - Ordynariusza naszej Diecezji zapraszamy i liczymy na uczestnictwo. Z Bożym Milosierdziem ku drugiemu człowiekowi.

ks. dr kan. Marek Janowski

kapelan