W sanktuarium Maryjnym w Studzienicznej dnia 06 lipca 2013 r. o g. 11.00 w Święto Patronalne Apostolstwa Chorych podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i Niepełnosprawnych, w szeregi wspólnoty Nadzwyczajnych Szafarzy zostanie wprowadzonych 21 "nowych" Szafarzy. Jego Ekscelencja ks. bp Jerzy udzieli misji dl "nowych " Szafarzy, którzy zostaną ustanowieni dla kolejnych parafii, jako bezpośrednich współpracowników duszpasterstwa chorych. Bedą mogli zanosić Komunie św. chorym, a także służyc pomocą w rozdzielaniu Komunii św. w czasie dużych uroczystości, kiedy w czasie mszy św. jest większa liczba wiernych.

Otoczmy modlitwą wszystkich dotychczasowych Szafarzy i prośmy Boga o blogosławieństwo dla tych, do których zostana posłani

Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. - 2017 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 października 2017 18:59

W Roku Jubileuszowym 100-lecia objawień Pani Fatimskiej, chcemy dziękować Bogu za posługę szafarzy naszej diecezjii. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę wraz ze swoimi rodzinami do sanktuarium M.B. Fatimskiej w katedrze ełckiej. 8 października spotykamy sie o g. 13.30 w katedrze, następnie o g. 15.00 msza św. pod przewodnictwem J.E. bp Jerzego w sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Jak co roku, jest to bardzo ważny moment - przedłużenie misji Nadzwyczajnego Szafarza Komunii św. Obecnośc obowiązkowa.

Po zakończonych uroczystościach wspólna agapa. Serdecznie zapraszamy wszystkich szafarzy. Proszę o przekazanie tej informacji innym znajomym szafarzom. ks. Marek Janowski - duszpasterz diecezjalny