10 października 2010 r. miała miejsce kolejna już pielgrzymka nadzyczajnych szafarzy Komunii świętej. Podczas uroczystej Mszy świętej w diecezjalnym sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku, J.E. Ks. Bp Jerzy Mazur ustanowił 32. nowych szafarzy. W swojej homili Biskup przypomniał, iż "pragnieniem Jana Pawła II było rozpowszechnienie posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w parafiach."

Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. - 2017 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 października 2017 18:59

W Roku Jubileuszowym 100-lecia objawień Pani Fatimskiej, chcemy dziękować Bogu za posługę szafarzy naszej diecezjii. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę wraz ze swoimi rodzinami do sanktuarium M.B. Fatimskiej w katedrze ełckiej. 8 października spotykamy sie o g. 13.30 w katedrze, następnie o g. 15.00 msza św. pod przewodnictwem J.E. bp Jerzego w sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Jak co roku, jest to bardzo ważny moment - przedłużenie misji Nadzwyczajnego Szafarza Komunii św. Obecnośc obowiązkowa.

Po zakończonych uroczystościach wspólna agapa. Serdecznie zapraszamy wszystkich szafarzy. Proszę o przekazanie tej informacji innym znajomym szafarzom. ks. Marek Janowski - duszpasterz diecezjalny