Każdego roku Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. przeżywają doroczną pielgrzymkę do Katedry Ełckiej - Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku. W ROKU WIARY w niedzielę 14 października 2012 r. Szafarze wraz z rodzinami i swoimi duszpasterzami z z poszczególnych parafii diecezji poprzez wspólną modlitwę podziękują za miniony rok posługi i prosić będą o Boże błogosławieństw na kolejny rok.

Rozpoczęcie pielgrzymki o g. 13.30 w katedrze św. Wojciecha w Ełku, następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i uroczysta msza św. w sanktuarium na Osiedlu Konieczki parafia Chrystusa Sługi.

Nadzwyczajni szafarze przywożą ze sobą legitymacje do przedłużenia posługi na kolejny rok i prośbę proboszcza. Obecność obowiązkowa.

Serdecznie zapraszam ks. kan. dr Marek Janowski

Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. - 2017 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 października 2017 18:59

W Roku Jubileuszowym 100-lecia objawień Pani Fatimskiej, chcemy dziękować Bogu za posługę szafarzy naszej diecezjii. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę wraz ze swoimi rodzinami do sanktuarium M.B. Fatimskiej w katedrze ełckiej. 8 października spotykamy sie o g. 13.30 w katedrze, następnie o g. 15.00 msza św. pod przewodnictwem J.E. bp Jerzego w sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Jak co roku, jest to bardzo ważny moment - przedłużenie misji Nadzwyczajnego Szafarza Komunii św. Obecnośc obowiązkowa.

Po zakończonych uroczystościach wspólna agapa. Serdecznie zapraszamy wszystkich szafarzy. Proszę o przekazanie tej informacji innym znajomym szafarzom. ks. Marek Janowski - duszpasterz diecezjalny