Świętość - którą mogliśmy doświadczyć na sobie spotykając się z bł Janem Pawłem II.

Bogu Najwyższemu, Panu czasu i historii niech będą dzięki za to wydarzenie jakim jest dzień beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. We wspólnocie wiary, zjednoczeni w modlitwie dziękczynnej spotkamy sie razem w Ełku 13 maja 2011 r. na mszy św. dziękczynnej za osobe Jana Pawła II i Jego wyniesienie na ołtarze.

Zaproszeni jesteśmy wszyscy wraz z rodzinami na mszę św. o godz. 18.00 na Placu Jana Pawła II, gdzie On celebrowal mszę św. i spotykając się z nami w 1999 roku kierował słowa nadziei i zobowiązania.

Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. przybywaja do Katedry Ełckiej 13 maja w piatek na godz. 17.30. Z Katedry wyruszy procesja z figura Matki Bożej Fatimskiej o godz. 17.40 na plac celebry - pod pomnik Jana Pawła II. Wszyscy Szafarze uczestniczą we mszy św. w albach.

Jest to również dziękczynienie za XX - lat koronacji Matki Bożej Fatimskiej z ełckiej katedry, która jest jedynym sanktuarium maryjnym, w którym znajduje się figura ukoronowana osobiście przez Ojca Świetego Jana Pawła II

Zapraszamy i liczymy na czynny udział we wspólnym dziękczynieniu

SPOTKANIA OPŁATKOWE 2018 r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 stycznia 2018 22:42

Początek Nowego Roku niech będzie przepełniony radością, że Chrystus Pan daje nam siebie i pragnie umacniać swoim Duchem Św. w posłudze nadzwyczajnego szafarza komunii sw.

W imieniu J.E. ks. bp ordynariusza zapraszamy na spotkania opłatkowe. W tym roku pierwszy raz spotkania odbywać sie będą w poszczególnych regionach naszej diecezji, dla lepszego dojazdu na spotkanie.

Liczymy na obecnośc szafarzy w raz z żonami, by jedoczyć sie we wspólnocie modlitwy i serdecznego slowa.

Oczekujemy Was - plan spotkań oplatkowych w poszczególnych miastach:

- 13 stycznia sobota - spotkanie Szafarzy Regionu Ełckiego i Oleckiego o g. 16.30 w Kurii Biskupiej - nastepnie msza św. o g. 18.00;

- 15 stycznia - poniedziałek spotkanie Szafarzy Regionu Giżyckiego - parafia św. Kazimierza o g. 16.00

- 16 stycznia - wtorek - spotkanie Szafarzy Regiony Piskiego - parafia MB Ostrobramskiej w Piszu o g. 16.00

- 17 stycznia - Środa - spotkanie Szafarzy Regionu Suwalskiego i Augustowskiego - Wyższa Szkola Suwalsko- Mazurska ul. Skłodowskiej 5 Suwałki g. 15.30